شرف الشمس چیست؟

نوزدهمین روز از ماه فروردین برای منجمان مسلمان اهمیت ویژه ای داشته است. روزی که خورشید ۱۹ درجه در برج حمل(فروردین) باشد. آن ها می گویند این روزخاص بنابه محاسبات نجومی، روزی خوش یمن و بابرکت است و البته در ساعت های خاصی در این روز، بهترین
موقعیت خورشید در کهکشان در سال است.

سنگهای قیمتی و جواهرات دستساز در دیجی کالا
  • گارانتی مادام العمر
  • ضمانت مرجوعی
  • پرداخت درب منزل

 

 

 

راهنمای سفارش شرف الشمس سال ۹۷ در ادامه 

ابوریحان بیرونی در کتاب التفهیم در باب « در احکام نجوم » فصل « بهرهای (بهره ها ) ستارگان اندر بروج » زیر عنوان «شرف و هبوط ستارگان کدامند ‌‌» مطالبی را در خصوص شرف سیارات نوشته است .

براساس جدول کتاب التفهیم شرف شمس هنگامی است که خورشید ۱۹ درجه در برج حمل باشد.

در میان عامه مردم هم این روز، روزی است که موکلان خورشید به زمین می آیند و چند ساعتی را در زمین می گذرانند. ساعت هایی که برای اهل زمین، از جمله خوش یمن ترین ساعت ها سال است.

شرف الشمسی که سنگ نیست

در باور عامیانه، «شرف الشمس» نگین انگشتری زردرنگ است که بعضی ها به نیت گشایش در کارها به دست می کنند. اما در واقع شرف الشمس سنگ نیست. بلکه دعایی منسوب به امیرالمومنین (علیه السلام) است که در روز نوزدهم فروردین با آدابی خاص می نویسند و نقشی رمزگونه را پشت انگشتر عقیق زردرنگ حک می کنند.

در روز شرف الشمس شکل شرف الشمس را از ساعت ۱۱ ظهر تا ساعت ۲۳ روی طلا ، عقیق زرد ، پارچه زرد کشیده و یا حک نموده و یا با خط زرد روی کاعذ و یا پارچه می نویسید و دعای آورده شده را خوانده و نوشته و بعد هر حاجتی که از خدا دارند را زیر دعا می نویسند و درقرآن می گذارند.

اما نقش های رمز گونه ای كه شرف ‏الشمس ناميده مي‏شود در كتاب «جنة‏الوافيه» مشهور به «مصباح كفعمي» آمده است. كفعمي در حاشيه كتاب مي‏نویسد: «در بعضي از كتاب‏هاي علماي شيعه ديدم كه اين شكل از اميرالمؤمنين(علیه السلام) نقل شده است.كه وقتي عازم جهاد بود در بين راه كه استراحت مي كردند اين شكل ها را بر روي سنگي حك كرد و فرمود: اين رمز پيروزي ماست . به نظر مي‏رسد بيان چنين نقلي محكم نيست؛ چون سند اين روايت تا اميرالمؤمنين(علیه السلام) ذكر نشده است. »مرحوم شيخ بهايي هم همين شكل را در كتاب «سرّ المستتر» با اندكي تغيير آورده است. البته در كتاب‏هاي ياد شده اين شكل به «شرف‏ الشمس» ناميده نشده است و احتمالاً تشخيص اساتيد علم ختوم و اذكار اين بوده كه اين شكل در شرف شمس – كه نوزدهم فروردين ماه است – نوشته شود كه ساعت خوبي است و باعث تأثير بيشتر اين شكل خواهدبود.

در كتاب «هزار و يك نكته»، نكته ۲۷۷، تأليف آيت‏اللّه‏حسن‏زاده آملي نيز مطالبي راجع به اين شكل آمده است.

در کتاب های اسلامی هم نقش شرف الشمس هم را شامل پنج اسم اعظم خداوند می دانند که آنها را کلمات مبارکه: الله ، جمیل رحمن ، مومن و نور گفته اند و بجای نقش از پنج حرف اول آنها بصورت ا.ج.ر.م.ن میتوان استفاده کرد.

از سنگ شرف الشمس برای : چشم زخم ، گشایش امور ،برآورده شدن آرزوها ،افزایش رزق وروزی استفاده می شود.

منبع: مجله مهر

 

 

راهنمای سفارش شرف الشمس ۱۳۹۷

بنا به درخواست همراهان عزیز، مجموعه تاج گوهر در سال جاری نسبت به حکاکی شرف الشمس اقدام خواهد کرد. در صورتیکه تمایل به ثبت سفارش دارید، لطفا توضیحات زیر را مطالعه نمایید:

روش ثبت سفارش:

  1. مراجعه به وبسایت تاج گوهر و انتخاب سنگ عقیق مورد نظر. آدرس اینترنتی:
    https://www.tajgohar.com/82-sharaf-shams
  2. ثبت سفارش بصورت آنلاین از طریق سایت یا آی دی تلگرام @taj_gohar یا تماس با شماره ۰۶۱۳۴۴۵۶۶۹۰ و یا شماره ۰۹۳۰۹۰۴۰۷۳۲٫
  3. از آنجاییکه حکاکی به نیت و به نام شما صورت میگیرد، پس از تکمیل سفارش، نام و نام خانوادگی و نام مادر خود را برای ما ارسال کنید.

هزینه حکاکی:

هزینه حکاکی شرف الشمس ۱۵ هزار تومان است.

زمان حکاکی:

کلیه حکاکی ها در ساعات مناسب روز ۱۹ فروردین ۹۷ و با رعایت آداب مربوطه صورت خواهد گرفت. ارسال سفارشها روز بیستم فروردین ماه انجام خواهد شد.

خرید عقیق بدون حکاکی:

کلیه عقیق های موجود در آدرس فوق بصورت خام بوده و فاقد حکاکی هستند. درصورتیکه خودتان تمایل به حکاکی دارید نیز میتوانید نسبت به ثبت سفارش و خرید اقدام کنید.

 

مشاهده کلیه عقیقهای مناسب شرف الشمس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *