قیمت یاقوت سرخ: یاقوت قرمز چگونه قیمت گذاری می شود؟

یاقوت سرخ یکی از معدود سنگهایی است که توانسته اقبال و نظر گسترده ای را در سراسر دنبا، به خود جلب کند. یاقوت قرمز یکی از بادوام ترین سنگهای قیمتی است و جزو معدود سنگهای قیمتی است که رنگ آن میتواند به اشتباع کامل برسد.

سنگهای قیمتی و جواهرات دستساز در دیجی کالا
  • گارانتی مادام العمر
  • ضمانت مرجوعی
  • پرداخت درب منزل

 

یاقوت قرمز جزو گرانترین سنگهای قیمتی به حساب می آید تا جایی که رکورد صد هزار دلار در هر قیراط (معادل سیصد و پنجاه میلیون تومان به ازای قیراط) را به خود اختصاص داده است.
گریدبندی یاقوت قرمز نیاز به تبحر و دانش فراوان در خصوص این گوهر سنگ دارد. زیرا نمونه های صنعتی این گوهر سنگ به روشهای مختلف قابل تولید است  و تمایز بین سنگهای طبیعی و غیرطبیعی کاری دشوار است.
ذکر این نکته نیز خالی از اهمیت نیست که در بین سنگهای قیمتی، یاقوت سرخ دارای بیشترین بهسازی (treatment) در سطح جهان است و بیشتر از هر نوع سنگ قیمتی دیگر،
مورد بهسازی قرار میگیرد.

یاقوت سرخ (Ruby) گونه قرمز کروندوم است. رنگ سرخ این گوهر بدلیل وجود مقادیر ناچیز کرومیوم در ساختار این سنگ است. سایر رنگهای دیگر کروندوم با نام یاقوت کبود یا (Sapphire) شناخته می شوند.

مشاهده قیمت یاقوت های سرخ در سایت دیجی کالا.

استفاده از این مطلب، با ذکر منبع مجاز است.

One Comment on “قیمت یاقوت سرخ: یاقوت قرمز چگونه قیمت گذاری می شود؟”

  1. خواهشمند است در خصوص سنگ در و نحوه استفاده ان و راه شنخات واقعی ان را توضیح دهید ایاسنگ در بنام دیگری شناخته میشود و اینکه میگویند ان را در یک ظرف نمک و در جای تاریکی نگه داری کنید و بعد از ۲۴ ساعت ان را دست کنید و به مدت ۳ ساعت در محیط تاریک نگه دارید و یک سری اعمال دیگر که ان موقعه ان انگشتر در تمام مکانیزم بدن را تنظیم میکند که این موارد را از یک پروفسور فیزیک انگلستانی بهم گفته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *