گوهر گرانبهای زمرد

زمرد، انواع سبز بریل ، سنگ جواهر معروف ترین و با ارزش به رنگ سبز است. رنگ سبز زیبا، همراه با دوام و نادر بودن، آن را یکی از سنگ های قیمتی گران ترین را. سبز عمیق ترین رنگ مورد نظر را در زمرد است. به طور کلی کمرنگ رنگ از یک زمرد، کمتر ارزش آن است. سنگ های رنگی بسیار کم رنگ به نام نیست زمرد بلکه ” سبز بریل “. آنها گاهی اوقات تحت درمان با گرما ، که باعث رنگ آنها را به رنگ مایل به آبی و تبدیل به زمرد کبود .

سنگهای قیمتی و جواهرات دستساز در دیجی کالا
  • گارانتی مادام العمر
  • ضمانت مرجوعی
  • پرداخت درب منزل

همه چیز در مورد زمرد

علاوه بر این برای زمرد، معدنی بریل همچنین دارای دیگر گونه های قیمتی مهم، از جمله آبی زمرد کبود ، صورتی Morganite و زرد هلیدروس / طلایی بریل خالص بریل به رنگ سفید است. رنگ سبز زمرد است که معمولا توسط کروم باعث ناخالصی ناخالصی وانادیم، و گاهی اوقات. زمرد است که تا بحال انواع سنگ جواهر با ارزش ترین بریل، که یکی از چند سنگ های قیمتی با ارزش است.

زمرد بدنام برای خود نقص است. بی عیب و نقص سنگ بسیار نادر است، و برای ارزش های بزرگ آنها اشاره کرد. برخی ترجیح می دهند در واقع زمرد با نقص دقیقه بیش از زمرد بی عیب و نقص، به عنوان این ثابت می کند صحت. نقص اغلب با درمان زمرد با روغن یا روان کننده های مصنوعی پنهان، و این یک روش معمول در این صنعت است. اگرچه زمرد کلمبیا به طور سنتی با بالاترین کیفیت زمرد با بهترین رنگ سبز بوده است، یک منبع جدید زمرد از این کشور آفریقایی زامبیا شده است تولید زمرد سبز تیره با نقص کمتر.

بسیاری از تقلبی زمرد و یل یا نیم تنه بازدید کنندگان شناخته شده است. دو سنگ های رنگی رنگ پریده ممکن است با هم با یک خمیر به رنگ سبز چسب، ایجاد یک سنگ شبیه زمرد. شیشه سبز وجهی نیز شباهت زمرد، و آن را ممکن است با یک ماده سخت به ماسک سختی پایین آن پوشش داده شده. زمرد مصنوعی نیز به خریداران ناآگاه بدون آنها دانستن سنگ مصنوعی است به فروش می رسد. کارشناسان می توانید تمام این تقلبی متمایز است، و به ویژه مهم است به تنها خرید زمرد از فروشندگان قابل اعتماد. کارشناسان همچنین می توانید در صورتی که زمرد با روغن یا یک روان کننده برای ماسک داخلی تحت درمان قرار گرفت تعیین نقص است.

یک شکل نادر و غیر معمول از زمرد، شناخته شده به عنوان “Trapiche زمرد” است، توسط اشعه های ستاره ای شکل که از مرکز سنگ در یک الگوی شش ضلعی سرچشمه مشخص می شود. این اشعه به نظر می رسد بسیار شبیه ستاره ، اما، بر خلاف ستاره، توسط انعکاس نور از کوچک موازی ایجاد نمی گنجاندن ، اما توسط کربن سیاه و سفید ناخالصی که در یک الگوی ستاره ای شکل تشکیل می دهد. این زمرد Trapiche تنها در منطقه معدن بیکا زمرد کلمبیا یافت، و به قطع دامله است.

اگرچه زمرد دارای سختی خوب است، آن سنگ شکننده است. ممکن است ترک داخلی اگر سخت و یا اگر موضوع را به تغییر درجه حرارت شدید ضرب دیده شوند. زمرد که به ماسک داخلی تحت درمان قرار گرفتند نقص ها باید با یک پاک کننده التراسونیک جواهرات هرگز توان تمیز، و نه باید آنها را با صابون شسته شود. این شیوه ممکن است حذف چرب درمان و افشای نقص داخلی پنهان است.

زمرد شفاف به کاهش قیمتی برای طلا و جواهر جواهرات، و یکی از سنگ های قیمتی جواهرات محبوب ترین. زمرد بسیار حساس به فشار و کوبیدن است و به خوبی شناخته شده برش زمرد به طور خاص برای این جواهر به منظور کاهش مقدار فشار در طول برش توسعه داده شد. زمرد شفاف قطع و جلا به دامله و مهره، به عنوان Trapiche زمرد است.

زمرد است تولد ماه مه است.

 

انواع زمرد

برزیل زمرد – زمرد از برزیل. اصطلاح برزیل زمرد سبز نیز ممکن است به مراجعه کهربای اصل از برزیل.
چشم زمرد گربه – زمرد برگزاری نمایشگاه اثر چشم گربه . زمرد چشم گربه بسیار نادر است، و تنها در کمرنگ زمرد وجود دارد.
کلمبیا زمرد – زمرد از کلمبیا. این زمرد معمولا به عنوان بالاترین کیفیت در نظر گرفته.
ستاره زمرد – مترادف Trapiche زمرد .
Trapiche زمرد – زمرد با سیاه و سفید ناخالصی در قالب یک شش شعاعه.
زامبیا زمرد – زمرد از این کشور آفریقایی زامبیا. زامبیا زمرد می توانید رنگ بسیار خوب و شفافیت .

 

نامهای تقلبی و جعلی

زمرد اند مصنوعی از سال ۱۸۴۸٫ مصنوعی زمرد در حال حاضر تولید می تواند بسیار شبیه به واقعی، زمرد طبیعی به نقطه ای که آنها ممکن است عملا با ابزار معمولی غیر قابل تشخیص تولید شده است. در اینجا برخی از نام های برای زمرد مصنوعی به مراقب عبارتند از:
Biron زمرد
Chathan زمرد
گیلسون زمرد
کیمبرلی زمرد
Lennix زمرد
لینده زمرد
ریجنسی زمرد
Zerfass زمرد

شیشه ای سبز رنگ است همچنین یک شبیه ساز عمده زمرد. رنگ شیشه ای سبز و زمرد ممکن است یکسان است، اما دیگر خواص فیزیکی و نوری به راحتی می توانید تشخیص این دو. برخی از نام های جعلی داده شده به شیشه سبز به عنوان جواهرات استفاده می شود:
Broghton زمرد
های Endura زمرد
زمرد فرر
مدینه زمرد
زمرد کوه سنت هلن
اسپانیایی زمرد

نامهای دیگر زمرد نادرست عبارتند از:

زمرد آفریقایی – سبز فلوریت
غیرمتعارف زمرد – سبز فلوریت
کیپ زمرد – پرهنیت
کنگو زمرد – دیوپتاز
امرالدین – کلسدونی رنگ سبز
Emeraldite – سبز کهربای اصل
عصر زمرد – زبرجد
هند زمرد – کوارتز و یا کلسدونی رنگ سبز
لیتهیا زمرد – Hiddenite
طلسم زمرد – زمرد یل یا نیم تنه
شب زمرد – زبرجد
شرقی زمرد – سبز یاقوت کبود
آفریقایی زمرد جنوبی – سبز فلوریت
تکلا زمرد – زمرد یل یا نیم تنه
Traansvaal زمرد – سبز فلوریت
Uralian زمرد – دمانتوئید گارنت

 

روشهای ارتقاء کیفیت زمرد

زمرد نقص ها هستند اغلب با درمان سنگ با گریس روغن یا مصنوعی پنهان. این یک روش معمول در صنعت سنگ قیمتی است. مواد شکستگی پر کردن حاوی بسیار شبیه شاخص های انکساری به زمرد، نوری پنهان کردن نقص اساسی. چرب گوشت با حرارت دادن زمرد در یک سیلندر حاوی نفت، که اجازه می دهد تا آن را از طریق حرارت نفوذ انجام. اگرچه روش چرب است اغلب با روغن سدر، جدیدتر انجام، روش های موثر تر شکستگی پر کردن در حال تمرین، از جمله تابش . اما همواره باید در مورد پرس و جو چرب گوشت و شکستگی پر کردن هنگام خرید زمرد، به عنوان این تکنیک خواهد شد که قیمت یک سنگ جواهر تاثیر می گذارد. به طور کلی غیر این صورت مشخص، می توان فرض که زمرد است روغن زده شده و یا در غیر این صورت شکستگی پر شده است. روش چرب استاندارد نیز دائمی نیست، و چرب ممکن است به آرامی پوشیدن به طور طبیعی، هر چند به تمیز کردن مکرر می تواند این روند را تسریع کند.

 

منابع زمرد

بهترین زمرد به طور سنتی از کلمبیا، هر چند زامبیا است یک تولید کننده قابل توجهی اخیر بوده است. منابع زمرد باستان در مصر و اتریش بود. ذخایر مهم زمرد در برزیل، چین، افغانستان، روسیه، موزامبیک، آفریقای جنوبی و ایالات متحده آمریکا (کارولینای شمالی) می باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *