۱۲ سنگ با بالاترین قیمت در جهان-گرانترین سنگها

الماس قرمز

بیش از ۴۰۰۰ مواد معدنی بر روی زمین وجود دارد، که بسیاری از ما هرگز در زندگی واقعی با آنها سروکار نداشته ایم. مجموعه های کانی عجیب و غریب و ناخالصیها، باعث برخی از نادرترین سنگ های قیمتی در جهان می گردد. در زیر لیست کوتاهی از گرانترین سنگهای دنیا تهیه کرده ایم که قیمتهای باورنکردنی دارند.

سنگهای قیمتی و جواهرات دستساز در دیجی کالا
  • گارانتی مادام العمر
  • ضمانت مرجوعی
  • پرداخت درب منزل

به عنوان پس زمینه سریع، مواد معدنی می توانند بر اساس ترکیب شیمیایی، شکست، ساختار کریستالی و ویژگی های نوری به عنوان سنگ های قیمتی تلقی گردند. طبقه بندی و درجه عیب و نقص در یک ماده معدنی یا سنگ قیمتی می تواند ارزش و نادر مرتبط تعیین می کند.

 

۱۲٫ ژرمژوئیت – ۲۰۰۰ $ در هر قیراط

ژرمژوئیت (Al6B5O15 (F، OH) 3) آلومینیوم مواد معدنی بلبرینگ بورات با فلوراید و هیدروکسید همراه است. این برای اولین بار در Chilon Adun کوه در سیبری در سال ۱۸۸۳٫ پیدا شد این جواهر دارای سختی مشابه کوارتز، ۶٫۵ تا ۷٫۵ در مقیاس موس، و بنابراین ایده آل برای ساخت طلا و جواهر است.

 

۱۱٫ عین الشمس (اپال آتشین) – ۲۳۰۰ $ در هر قیراط

FIRE OPAL (SiO2 و · nH2O) است که در واقع از لحاظ فنی یک ماده معدنی اما در عوض یک mineraloid است. بودن اوپال دلیل یک ساختار بلوری است که برای تمام مواد معدنی مورد نیاز است ندارد. همانطور که در فرمول شیمیایی اشاره شد، اوپال فرم هیدراته از سیلیکا و یا سیلیکون دی اکسید است. اپلس می توانید انواع رنگ های مختلف بسته به شرایط محیطی در طول شکل گیری فرم در. کانی اپال اجازه می دهد تا آن را به انکسار نور نور، باعث آن را به روشن و خاموش شدن رنگ های مختلف.

۱۰٫ Poudretteite – 3000 $ در هر قیراط

Poudretteite (KNa2B3Si12O30) در اصل در Mont سنت Hilaire در کبک، کانادا در ۱۹۶۰s توسط خانواده Poudrette کشف شد. گوهر به طور طبیعی در رنگ صورتی است و سختی موس از ۵٫ این بود تا سال ۲۰۰۰ نه تا زمانی که اولین poudretteite کیفیت گوهر در مگک، برمه در یک شگفت انگیز ۹٫۴۱ قیراط (تصویر بالا) پیدا شد.

۹٫ بنی توئیت – ۴۰۰۰ $ در هر قیراط

بنی توئیت (BaTiSi3O9) یک سنگ جواهر آبی روشن ساخته شده تا از باریم، تیتانیوم، و سیلیس است. بنی توئیت است در اواخر مرحله خنک کننده از یک سرپانتینیتی هیدروترمال و تغییر شکل گرفته است. این سنگ جواهر نادر در سان بنیتو کانتی، کالیفرنیا که در آن نام خود را در بر داشت. بنی توئیت را خاموش خواهد فلورسانس قوی می دهد و می درخشد رنگ آبی روشن.

 

۸٫ Musgravite – 6000 $ در هر قیراط

Musgravite (باشد (منیزیم، آهن، روی) ۲Al6O12) در اصل در سال ۱۹۶۷ در ماسگریو کشف شد محدوده، استرالیا. این سنگ جواهر بسیار نادر و سخت در خانواده به عنوان taafeite که بعدا در این مقاله نظر می رسد. همانطور که در ترکیب عنصری اشاره شد، Musgravite اکسید آلومینیوم با نسبت های مختلف از منیزیم، آهن و روی است.

 

۷٫ قرمز بریل – $ ۱۰،۰۰۰ در هر قیراط

قرمز بریل (Be3Al2Si6O18) یک ماده معدنی متشکل از بریلیوم، آلومینیوم، و سیلیکات است. در طبیعت، بریل خالص بی رنگ است اما بدست می آورد آن را رنگ از مقدار بسیار کم از عناصر اضافی. قرمز بریل در توف ریولیتی معدنی در محدوده توماس، یوتا یافت. این جواهر می تواند تا ۱۰،۰۰۰ $ در هر قیراط جلب و به ندرت بالا ۲/۳ قیراط پیدا شده است.

 

۶٫ الکساندریت – ۱۲۰۰۰ $ در هر قیراط

الکساندریت (BeAl2O4) یک نوع کریزوبریل که در کوههای اورال، روسیه در ۱۸۳۰ پیدا شد است. شما ممکن است دیده اند تغییر رنگ باور نکردنی از این مواد معدنی که در آن به نظر می رسد در نور زمرد و یاقوت قرمز در تاریکی. تفاوت بین الکساندریت و کریزوبریل حضور آهن، تیتانیوم، کروم و به عنوان ناخالصی در الکساندریت است.

 

۵٫ الماس – ۱۵۰۰۰ $ در هر قیراط

الماس (C) یکی از ما همه شنیده ام این است و محور ترین حلقه های نامزدی است. همانطور که در ترکیب شیمیایی اشاره شد، الماس کربن خالص مرتب شده در یک شبکه الماس، که حساب برای آن به قدرت باور نکردنی و دوام است. الماس در کیمبرلیت سرد که در طول دوره از ۱ تا ۳ میلیارد سال تشکیل شده است.

 

۴٫ Serendibite – 18000 $ در هر قیراط

Serendibite ((کلسیم، سدیم) ۲ (MG، FE2 +) 3 (آل، Fe3 +) بدست ۳ [O2 | (سی، ال، ب) ۶O18]) یک سنگ جواهر بسیار نادر و معدنی در اصل در سری لانکا کشف شده در سال ۱۹۰۲٫ این inosilicate است دارای یک فرمول شیمیایی پیچیده با بسیاری از شاخه های جانبی از کلسیم، بور، آلومینیوم، منیزیم، و غیره Serendibite به تازگی در منطقه مگک میانمار کشف شد.

 

۳٫ Grandidierite – 20000 $ در هر قیراط

Grandidierite ((MG، FE2 +) AL3 (BO3) (SiO4) O2) یک جواهر بسیار نادر است که می تواند به ۲۰۰۰۰ $ در هر قیراط واکشی و برای اولین بار در ماداگاسکار در سال ۱۹۰۲٫ کشف شد این است که معمولا به عنوان یک معدنی و لوازم جانبی بور آلوم غنی شده است سنگ با نیمه شفاف رنگ سبز مایل به آبی مروارید وار.

 

۲٫ Taaffeite – 35000 $ در هر قیراط

Taafeite (BeMgAl4O8) یک ماده معدنی بسیار نادر است و اغلب به عنوان اسپینل شناسایی کرده باشیم. با کمال تعجب، سنگ جواهر برای اولین بار کشف در حال حاضر در دوبلین، ایرلند در سال ۱۹۴۵٫ قطع شد و جلا در آن زمان سنگ جواهر به عنوان اسپینل و پس از بازرسی بیشتر mislabelled شد، مشخص شد که مواد معدنی در واقع یک گوهر ناشناس جدید است. تفاوت اصلی بین اسپینل و taafeite انکسار مضاعف یافت شده در بعد است. گوهر در رسوبات آبرفتی در سریلانکا و تانزانیا یافت می شود.

 

۱٫ قرمز الماس – $ ۱،۰۰۰،۰۰۰ در هر قیراط

در بالا ما الماس به عنوان یکی از سنگ های قیمتی گران ترین برجسته، و در آینده در شماره ۱ با برچسب قیمت بیش از ۱ میلیون $ در هر قیراط الماس قرمز است. کمتر از ۳۰ الماس قرمز در سراسر دنیا یافت، با بسیاری از آنها کمتر از نیم عیار وجود دارد. می توانید فرض کنید که رنگ قرمز می آید از یک ناخالصی است، اما در واقع از تغییر شکل پلاستیک شبکه کریستالی مشتق شده است. ۵٫۱۱ct معروف Moussaieff قرمز الماس در سال ۲۰۱۱ برای $ ۸ میلیون به دست آورد و بزرگترین الماس قرمز کشف شده در جهان است.

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *